Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

İl Müdürümüz1974 yılında Aksaray'da doğdu. Selçuk Üniversitesi Tarih Öğretmenliğinden sonra Yüksek Lisans eğitimini Aksaray Üniversitesi Tarih Bölümünde tamamladı.

1997 yılında lisans programından mezun olduktan sonra Aksaray Belediyesinde memur olarak göreve başladı.

1998 yılında öğretmenlikte ilk görev yeri olan Sultanhanı I. Alaeddin Keykubat Lisesine Tarih Öğretmeni olarak atandı. Çoğunluğu liselerde olmak üzere 12 yıl öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulundu.

Askerlik görevini 1999-2000 yılları arasında Şanlıurfa’nın Halfeti İlçesinde öğretmen-asker olarak tamamladı.

30.11.2010 tarihinde Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2011 yılından bu yana Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü görevini ifa etmektedir.


Milli Eğitim Bakanlığında görev yaptığı süre içerisinde başarılı bir eğitimci olarak dikkat çeken Mustafa Doğan, Kültür ve Turizm Bakanlığında görev yaptığı süre içerisinde de Aksaray’ın kültür ve turizm alanında gelişimine önemli katkılar sağladı. Mustafa Doğan, yaklaşık 23 yıldır şehrimize eğitim-kültür ve turizm sahasında hizmet etmektedir.


Aksaray ilinde eğitim, kültür, sanat, spor ve sosyal alanlarında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, dernek ve kulüplerde yönetici ve üye olarak da görev alan Doğan, başta futbol olmak üzere farklı spor dallarında amatör sporculuk da yapmıştır. Edebiyat, tarih ve müzik alanlarına özel ilgi duyan Mustafa Doğanın, makale, şiir ve beste çalışmaları da bulunmaktadır. Doğan, evli ve 3 çocuk babasıdır.